Wychowanie Fizyczne


Zespół Szkół w Białej Podlaskiej

Aktualności
Rok Szkolny 2019/20


Uczniowie naszej szkoły z klas III – VI mieli okazję uczestniczyć w bardzo nietypowej lekcji wychowania fizycznego. 

Zajęcia odbyły się na Stadionie Narodowym a dokładnie Zimowym Narodowym a prowadzone były przez największe gwiazdy sportu i nie tylko - Marcina Gortata, Joannę Koroniewską, Macieja Dowbora, Dorotę Gardias, Macieja Kurzajewskiego, Macieja Musiała, Gabi Drzewiecką, Jankesa.

Uczniowie mieli możliwość razem z celebrytami jeździć na łyżwach, zjeżdżać z górki lodowej, zrobić sobie zdjęcie w foto budce. 

Opiekunowie : Marcin Ławnik, Małgorzata Denisiuk.



Pływanie drużynowe i indywidualne dziewcząt



18 listopada na pływalni I LO w Białej Podlaskiej odbył się finał miasta 
w drużynowym i indywidualnym pływaniu.

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej dziewczęta płynące w sztafecie w składzie: Borkowska Anna 8a, Siennicka Gabriela 8c, Charłampowicz Aleksandra 8d, Krawczyk Honorata 8d, Gryta Gabriela 7c, Kopania Julia 7c, Trochimiuk Magdalena 7c, Mazurek Lena 7c zajęły I miejsce.

Indywidualnie:
styl klasyczny
I m - Borkowska Anna
III m - Mazurek Lena

styl grzbietowy
I m - Gryta Gabriela

styl dowolny
II m - Siennicka Gabriela
IV m - Trochimiuk Magdalena
V m - Kopania Julia
Rok Szkolny 2018/19



III m w Finale Wojewódzkim 
w Czwórboju Lekkoatletycznym!!!!


30 maja 2019 r na stadionie MOSiR w Lublinie reprezentacja dziewcząt naszej szkoły rywalizowała w czwórboju lekkoatletycznym ( bieg na 60 i 600m , skok w dal, rzut piłeczką palantową).

Zespół w składzie: Dębowska Natalia 6c, Dmochowska Maria 6c, Gryta Gabriela 6c, Kopania Julia 6c, Kasprowicz Weronika 7d, Usztwant Zuzanna 6c uplasował się na III miejscu. 

Dziewczęta do zawodów przygotowała p.Henryka Biegajło.

Gratulacje!!!!



FINAŁ WOJEWÓDZKI IGRZYSK DZIECI
MINI KOSZYKÓWKA CHŁOPCÓW


W dniu 15.04.2019 w hali sportowej AWF odbył się Finał Wojewódzki w Mini Koszykówkę chłopców. 

W Finale udział wzięło 6 drużyn, które wcześniej wywalczyły I miejsca w swoich rejonach, są to Szkoły Podstawowe z Hrubieszowa, Chełma, Lublina, Kraśnika, Lubartowa i Białej Podlaskiej.

Nasi koszykarze pokonali w swojej grupie drużynę z Hrubieszowa i Lubartowa, i tym samym zapewnili sobie udział w Finale. 
W drugiej grupie Lublin pokonał drużynę z Chełma i Kraśnika.
Mecz Finałowy rozegraliśmy z naszymi odwiecznymi rywalami ze szkoły 43 z Lublina. W końcowych minutach nie zabrakło emocji. 
Po bardzo dobrej grze i długim prowadzeniu naszych chłopców, ostatecznie to chłopcy z Lublina odnieśli sukces i zajęli I miejsce, wygrywając 1 pkt.

Nie zabrakło łez, ale nie poddajemy się i będziemy ciężko pracować, bo to była ostatnia nasza przegrana z drużyną 4-3 Lublin.

Wyniki zawodów:
SP 9 Biała Podlaska – SP 3 Hrubieszów 55 : 16
SP 8 Chełm – SP 43 Lublin 16 : 39
SP 3 Lubartów – SP 9 Biała Podlaska 18 : 58
PSP 2 Kraśnik – SP 8 Chełm 37 : 22
SP 3 Lubartów – SP 3 Hrubieszów 31 : 33
PSP 2 Kraśnik – SP 43 Lublin 6 : 46
mecz o III miejsce - SP 3 Hrubieszów – PSP 2 Kraśnik 24 : 45
Finał - SP 9 Biała Podlaska – SP 43 Lublin 20 : 21

GRATULACJE DLA CHŁOPCÓW !!!
Skład drużyny: MARCEL CHAPEK, MICHAŁ DZIĘCIOŁ, GRZEGORZ
DOŁĘZKA, GABRIEL IGNACZAK, EMIL KUCHARUK, MATEUSZ
MIEŃKO-BARCZYŃSKI, WOJTEK MIKOŁAJCZAK, MIKOŁAJ
OLSZEWSKI, MICHAŁ PATYNOWSKI, ELIASZ PLISZKA, KACPER
POPIELEWICZ, BARTEK TROCHIMIUK, KRYSTIAN WŁADYCZUK,
ADRIAN WNUK, JAKUB WRÓBEL

Trenerzy – Marcin Ławnik, Małgorzata Denisiuk

Uroczyste zakończenie poprowadził Inspektor Wydziału Spraw
Społecznych Miasta Biała Podlaska – Janusz Wilczek, Wicedyrektor SP 9 Biała
Podlaska – Daniel Dorosz i Członek Prezydium Zarządu LW SZS – StanisławPolaczuk.


FINAŁ WOJEWÓDZKI 
IGRZYSK MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
W KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW



W dniu 29.03.2019 w hali sportowej SP9 odbył się Finał Wojewódzki, na który awansowało 6 drużyn z woj. lubelskiego. Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał Prezydent Miasta Biała Podlaska Pan Michała Litwiniuk.

Następnie zaczęto rywalizację. Mecze odbywały się w dwóch grupach (które wcześniej rozlosowano). Pierwsze dwa mecze w swojej grupie drużyna SP9 wygrała bez większych wysiłków i tym samym zapewniła sobie udział w Finale.

Mecz Finałowy rozegraliśmy z naszymi odwiecznymi rywalami z Lublina,
w końcowych minutach nie zabrakło emocji, doprowadziliśmy do remisu.
Ostatecznie przegraliśmy 6 pkt.

Uroczyste zakończenie poprowadził Pan Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał
Litwiniuk, Wicedyrektor Szkoły Pan Daniel Dorosz oraz Członek Prezydium
Lubelskiego Wojewódzkiego SZS Pan Stanisław Polaczuk.

WYNIKI ZAWODÓW:
SP nr 9 Biała Podl.- SP nr 8 Zamość 51:17
SP nr 9 Biała Podl.- SP nr 11 Chełm 63:27
SP nr 8 Zamość - SP nr 11 Chełm 17:51
SP nr 9 Puławy - PSP nr 2 Kraśnik 19:38
SP nr 9 Puławy - SP nr 28 Lublin 23:47
PSP nr 2 Kraśnik - SP nr 28 Lublin 23:65
Mecz o III miejsce
SP nr 11 Chełm - PSP nr 2 Kraśnik 15:47
Mecz o I miejsce
SP nr 9 Biała Podlaska - SP nr 28 Lublin 45:51

Drużyna SP 9 Biała Podlaska w składzie:
MATEUSZ HALECKI, PAWEŁ KOSSOWSKI, JAKUB KULUPA,
SEBASTIAN NIKONIUK, KACPER ŚWIDERSKI, ŁUKASZ PANASIUK,
IGOR RUDZKI, MICHAŁ RADKIEWICZ, JAKUB TROCHIMIUK,
DANIEL HARASIMIUK, SZYMON SZYC, PIOTR DOŁĘZKA.

GRATULACJE !!!

Finał Miasta w Koszykówce Chłopców


W dniu 20.03.2019r. w naszej hali sportowej odbył się
Finał Miasta w Koszykówce Chłopców - Igrzyska Dzieci.

Puchar Bialskiego Szkolnego Związku Sportowego oraz awans do rejonu otrzymała drużyna chłopców z SP Nr 9 w Białej Podlaskiej w składzie:
Marcel Chrapek, Grzegorz Dołęzka, Michał Dzięcioł, Gabriel Ignaczak, Emil Kucharuk, Mateusz Mieńko Barczyński, Wojciech Mikołajczuk, Mikołaj Olszewski, Michał Patynowski, Eliasz Pliszka, Kacper Popielewicz, Bartosz Trochimiuk, Krystian Władyczuk, Adrian Wnuk, Jakub Wróbel.

Chłopcy z klasy VIc nie mieli sobie równych i z dużą przewagą pokonali przeciwne drużyny.

Grupa I Grupa II
SP Nr 3 - III SP Nr 6 - I
SP Nr 9 - I SP Nr 2 - II
SP Nr 5 - II

Kolejność rozgrywanych spotkań:
SP Nr 9 Biała Podl - SP Nr 5 Biała Podl 56:12
SP Nr 3 Biała Podl - SP Nr 9 Biała Podl 22:44
SP Nr 6 Biała Podl - SP Nr 2 Biała Podl 16:10
SP Nr 3 Biała Podl - SP Nr 5 Biała Podl 8:11
mecz o III miejsce

SP Nr 5 Biała Podl – SP Nr 2 Biała Podl 20:9

mecz o I miejsce

SP Nr 6 Biała Podl – SP Nr 9 Biała Podl 18:38

Kolejność miejsc:

I miej SP Nr 9 Biała Podl - opiekun Małgorzata Denisiuk
II SP Nr 6 Biała Podl - opiekun Marcin Szymanek
III SP Nr 5 Biała Podl - opiekun Przemysław Sałański
IV SP Nr 2 Biała Podl - opiekun Rafał WlizłoV SP Nr 3 Biała Podl - opiekun Marcin Stefaniec

Minikoszykówka Dziewcząt


W dniu 27.03.2018 w SP2 odbył się Finał Miasta Biała Podlaska w Mini Koszykówkę dziewcząt. 
W zawodach wystartowało 6 szkół podstawowych, Nasze Dziewczęta wywalczyły II miejsce w rywalizacji koszykarskiej, I miejsce dziewczęta z SP2.
w drużynie zagrały:
Kl. VIA - ŁOGWIŃSKA WERONIKA, SILIWONIUK WERONIKA, GOŁAWSKA ANNA, WICZUK MALVINA
KL. VIB - KULIKOWSKA OLIWIA, KASAK ZUZIA, ARTEMIUK NATALIA
KL. VIC - BUCZYŁO OLA, DMOCHOWSKA MARIA, GRYTA GABRIELA, MUCHLA JULIA, NAJDYHOR KORNELIA, ROMAN KAROLINA, USZTWANT ZUZIA

GRATULACJE !!!


Minikoszykówka Chłopców

Dnia 18 marca nasi uczniowie rozgrywali kolejny etap rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej. 
Tym razem stawką był awans do finału wojewódzkiego. 
W półfinale wojewódzkim spotkały się cztery drużyny : SP 9 Biała Podlaska ,PG 1 Huta Dąbrowa, SP Podedwórze oraz SP Konstantynów. 

Nasi uczniowie w składzie: Dołęzka Piotr, Halecki Mateusz, Harasimiuk Daniel, Kossowski Paweł, Kulupa Jakub, Nikoniuk Sebastian, Nowicki Miłosz, Panasiuk Łukasz, Radkiewicz Michał, Rudzki Igor, Świderski Kacper, Trochimiuk Jakub, Szymon Szyc odnieśli dwa zwycięstwa. 

W finale pokonali drużynę z Konstantynowa. 
1. SP 9 Biała Podlaska
2. SP Konstantynów
3. PG 1 Huta Dąbrowa
4. SP Podedwórze

Wielki finał wojewódzki odbędzie się 29 marca w Białej Podlaskiej. 

GRATULACJE ! 
Trener: Marcin Ławnik, Małgorzata Denisiuk

Pływanie Drużynowe i Indywidualne

W Radzyniu Podlaskim (30.11.2018, piątek) odbył się Finał Rejonu Biała Podlaska w Pływaniu Drużynowym i Indywidualnym Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Do finału wojewódzkiego awansowało dwoje uczniów:
III miejsce, Michał Makaruk - PGm Nr 6 Biała Podl IIID – styl grzbietowy 
III miejsce, Gabriela Gryta - SP Nr 9 Biała Podl VIC – styl grzbietowy

Trochę nieszczęśliwie wystartowała drużyna chłopców (JAKUB KULUPA, MATEUSZ SAMOCIUK, KORNEL NITYCHORUK, BARTŁOMIEJ KLEJ, MICHAŁ DYMOWSKI, MICHAŁ MAKARUK) Do udziału w finale wojewódzkim zabrakło im 60 setnych sek!!! 
Zajęła III miejsce w Finale Rejonu IMS z czasem 1.31,04.
IV miejsce, Mikołaj Olszewski - VIC klasyk 

W Finale Rejonu wystartowali indywidualnie:
Michał Dymowski - styl dowolny
Bartłomiej Klej - motylek 
Kornelia Siennicka - dowolny
Lena Mazurek - klasyk
Kornelia Najdyhor - klasyk


Gratulujemy wszystkim uczestnikom


Tenis Stołowy


Finał Miasta w Indywidualnym Tenisie Stołowym  -  15.11.2018:
I miejsce Magdalena Mitura kl. IIIa w kategorii dziewcząt , 
II miejsce Sebastian Tomczyszyn kl. IIId, 
III miejsce Sebastian Chmielewski kl. IIIa w kategorii chłopców. 
Udział wzięła również Zofia Orlik z kl VIIId. 

Gratulujemy wszystkim zawodnikom.

I miejsce w Województwie 
w Sztafetowych Biegach Przełajowych!


W dniu 18.10.2018r w Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych. 
Do Finału Wojewódzkiego zakwalifikowały się 4 drużyny z naszej szkoły, dwie wystartowały w Igrzyskach Dzieci, a dwie w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. 

W finale było wiele emocji. Chłopcy startujący w Igrzyskach Dzieci odnieśli wielki sukces i zajęli pierwsze miejsce w Województwie awansując do Finału Ogólnopolskiego. 
Dziękujemy chłopcom za pozostawione serce na trasie biegowej oraz świetny wynik!

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA CHŁOPCÓW SP9
1. PLISZKA ELIASZ VIC
2. POPIELEWICZ KACPER VIC
3. WNUK ADRIAN VIC
4. STALEWSKI JAKUB VIE
5. HERMANOWSKI JAKUB VID
6. OREMCZUK MATEUSZ VH
7. PANASIUK MATEUSZ VID

Opiekun Małgorzata Denisiuk

Dziewczęta startujące w Finale Wojewódzkim Igrzysk Dzieci zajęły VI miejsce (na 11 startujących drużyn), opiekun H.Biegajło.
Dziewczęta Pana K.Rechnio zajęły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej - VI m. (na 11 startujących drużyn w województwie), i najbardziej pechowa drużyna Pana Rafała Frończuka zajęła IVm (na 12 drużyn).

Dziękujemy naszym zawodnikom i zawodniczkom za walkę do końca mety.


I miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych!


W dniu 4.10.2018 w Sworach odbył się Finał Miasta i Finał Rejonu Biała Podlaska w Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców

Po wyczerpującym biegu naszych uczniów (6 x 1000 metrów) wywalczyliśmy 
I miejsce i tym samym awansowaliśmy na FINAŁ WOJEWÓDZKI, który odbędzie się 18.10.2018 w TOMASZOWIE LUBELSKIM

W sztafecie biegały: 
1. Buczyło Aleksandra, 
2. Dmochowska Maria, 
3. Dębowska Natalia, 
4. Usztwant Zuzanna z klasy 6c, 
5. Walewander Gabriela z klasy 5b, 
6. Siłakowicz Łucja z klasy 5g.

Sztafeta chłopców:
1. PLISZKA ELIASZ VIC
2. POPIELEWICZ KACPER VIC
3. WNUK ADRIAN VIC
4. STALEWSKI JAKUB VIE
5. HERMANOWSKI JAKUB VID
6. OREMCZUK MATEUSZ VH
7. PANASIUK MATEUSZ VID
8. MASARZ JAKUB VID


Opieka: Henryka Biegajło i Małgorzata Denisiuk

Serdecznie gratuleujemy!!!
Rok Szkolny 2017/18

TRÓJBÓJ LA

 15 czerwca na stadionie lekkoatletycznym Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej odbyły się zawody w trójboju lekkoatletycznym. 
Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce! 

Szkołę reprezentowali: Jakub Czebreszuk, Michał Izdebski, Alan Kalich, Gabriel Zbarachewicz, Filip Doluk, Jakub Stolarczyk. 

Opiekun: Marcin Ławnik. 
GRATULACJE! 


MŁODZI KOSZYKARZE 

Uczniowie klas pierwszych i młodsi uczestniczyli w roku szkolnym 2017/18
w zajęciach rekreacyjnych z akcentem na mini koszykówkę.

5 czerwca odbyły się zajęcia, które podsumowały ich pracę. Podczas spotkania każdy uczestnik mógł spróbować swoich sił w różnych próbach sprawnościowych. 

Na zakończenie każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i zasłużony medal.

Zajęcia prowadzone były przez: Małgorzatę Denisiuk, Ewę Malesę, Marcina Ławnika
i Filipa Korpaka. 

Do zobaczenia we wrześniu. 

SUKCES SIATKAREK


3 czerwca w Świdniku odbył się finał wojewódzki turnieju minisiatkówki Kinder+Sport. Siatkarki naszej szkoły w każdej kategorii awansowały do finału ogólnopolskiego, który odbędzie się już po zakończeniu roku szkolnego w Zabrzu.

,,Dwójki" - I m : Stopa Magdalena, Dębowska Natalia, Gajowy Wiktoria

,,Trójki" - II m : Buczyło Aleksandra, Grabowska Justyna, Roman Karolina

,,Czwórki" - II m : Kułak Aleksandra, Wieczór Julia, Stefaniuk Maja, Krawczyk Honorata, Charłampowicz Aleksandra, Marczuk Julia.

Zespoły zostały przygotowane przez p.Izabelę Łukaszuk, p.Henrykę Biegajło, p.Konrada Rechnio



KOSZYKARZE - I MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE!

Ufff co to były za emocje!!! 
Nasi zawodnicy reprezentujący Zespół Szkół w Białej Podlaskiej - Publiczne Gimnazjum nr 6 zostali dzisiaj mistrzami województwa lubelskiego!!

W naszej grupie znalazły sie drużyny z Puław oraz Lublina. Pierwszy mecz rozegraliśmy z naszymi odwiecznymi rywalami z Lublina. Jednym słowem w końcowych minutach był horror. Ale to nasi zawodnicy odnieśli zwycięstwo 45-44! Później pokonali Puławy bez większych problemów.

W drugiej grupie drużyna z Kraśnika pokonała bez większych problemów drużynę z Hrubieszowa i Strachosława.

W meczu o 3 miejsce lepszy okazał sie Lublin.
W finale nasi koszykarze po kolejnym horrorze (na własne życzenie) pokonali drużynę z Kraśnika 32-28!

Uroczyste zakończenie poprowadził Pan Prezydent Michał Litwiniuk, Pani Dyrektor Katarzyna Sierpotowska oraz Pan Stanisław Polaczuk.

Szkołę reprezentowali: Paweł Kossowski, Adrian Kowalczuk, Rafał Kościuczuk, Sebastian Nikoniuk, Jakub Chmielowiec, Mateusz Halecki, Kacper Świderski, Maciej Denisiuk, Przemysław Rosiak, Jakub Kulupa, Bartłomiej Filipiuk. 

 Trenerzy: Małgorzata Denisiuk, Marcin Ławnik

Gratulacje!! 



FINAŁ MIASTA BIAŁA PODLASKA 
W MINIKOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW


Finał odbył się w naszej szkole 19.02.2018
Rywalizowały drużyny ze szkól: SP2, SP3, SP5, SP6 i gospodarze SP9

Nasi koszykarze nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie mecze, wywalczyli awans do Finału Rejonu, który odbędzie się 8.03.2018

Drużyna SP9: PIOTR DOŁĘZKA, SZYMON SZYC, KACPER JANICKI, MIŁOSZ NOWICKI, KONRAD NICZYPORUK, SEBASTIAN NURZYŃSKI, ADRIAN WNUK, KACPER POPIELEWICZ, JAKUB WRÓBEL, ELIASZ PLISZKA, KRYSTIAN WŁADYCZUK, BARTEK TROCHIMIUK

Trenerzy - Małgorzata Denisiuk, Marcin Ławnik


Podsumowanie  "LA dla każdego"

18 grudnia w Urządzie Miasta Biała Podlaska odbyło się podsumowanie klasyfikacji indywidualnych i zespołowych otwartych zawodów "Lekkoatletyka dla każdego".

W klasykikacji gimnazjów PG 6 zajęlo I miejsce, natomiast w klasyfikacji szkół podstawowych SP 9 miejsce II. 

Indywidualne wyróznienia otrzymali:
rocz.2002-2003
Korneluk Amelia
Sęczyk Andżelika
Krasuska Natalia
Żwirkowski Aleksander
Wyrodek Paweł
Mikołajczak Jakub
Chmielowiec Jakub

rocz.2004
Łukaszuk Aleksandra
Bujak Martryna
Wiercińska Martyna
Radkiewicz Michał

rocz.2005
Szyc Szymon

rocz.2006
Usztwand Zuzanna
Muchla Julia
Buczyło Aleksandra
Wróbel jakub
Wnuk Adrian
Popielewicz Kacper

Serdecznie Gratulujemy!



Drużynowe Biegi Przełajowe


24 października w Sworach dziewczęta i chłopcy z naszej szkoły startowali w półfinale wojewódzkim w Drużynowych Biegach Przełajowych.
Nasi reprezentanci: 
Klasy czwarte - Janicka Hanna 4b, Roślik Magda 4b, Gruszka Julia 4e, Marczyńska Natalia 4e, Hautt Amelia 4f, Brygoła Natalia 4i.
Klasy piąte - szóste - Usztwant Zuzanna 5c, Dmochowska Maria 5c, Piaszczyk Alicja 5c, Najdyhor Kornelia 5c, Mańko Kamila 5c

Opieka na zawodach: p. H.Biegajło


Sztafetowe Biegi Przełajowe - Dziewczęta


W ramach Igrzysk Dzieci 03.10.2017 r odbyły się sztafetowe biegi przełajowe ( finał miasta). 
W Parku Radziwiłłowskim rywalizowały zespoły bialskich szkół. 
Reprezentacja dziewcząt naszej szkoły w składzie: Buczyło Aleksandra 5c, Krawczyk Honorata 6d, Żylik Zuzanna 6d, Dmochowska Maria 5c, Wieczór Julia 6d, Usztwant Zuzanna 5c zajęła I miejsce.
5 października ta sama drużyna do której dołączyła Dębowska Natalia z 5c w Adamowie( finał rejonu) uplasowała się na II miejscu tym samym usyskując awans do finału wojewódzkiego

Opiekunem zespołu była p.Henryka Biegajło


Sztafetowe Biagi Przełajowe - Chłopcy


Nasza reprezentacja chłopców z klas piątych i szóstych zajęła II miejsce w Finale Miasta Biała Podlaska i III miejsce w Finale Rejonu Bialskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Druzyna chłopców:
Szyc Szymon, Hać Karol 6d, Adrian Wnuk, Kacper Popielewicz, Eliasz Pliszka, Bartek Trochimiuk, Jakub Wróbek 5c.

Opieka na zawodach: p. Małgorzata Denisiuk.
Kreator stron www - szybka strona internetowa